Wybór biura księgowego do firmy – 5 rad które musisz znać

, , 2 komentarze

Wobec powyższego, zaistniała konieczność wyszczególnienia w ramach zawodu księgowego poszczególnych specjalizacji. Ma to związek zarówno z rozszerzaniem się kompetencji, a dalej ich podziałem na poszczególnych pracowników, ale także ze stale zmieniającym się i coraz bardziej skomplikowanym prawem, w związku z czym księgowi musieli stale aktualizować swoją wiedzę i być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami.

– Dobry księgowy to prawdziwy skarb! – komentuje pomysłodawca seriwsu pracawksiegowosci.com.pl, który na codzień ma doczynienia  księgowymi. – to nic dziwnego, że średnia długość pracy księgowego w jednej firmie to 15 lat. To zawód idealny dla kogoś kto nie lubi zmian. Chyba, że chodzi o zmiany w sutawach. Dlatego szukając dobrego księgowego warto sprawdzić jego CV i staż pracy w firmach.

Należy pamiętać także o tym, że inaczej wygląda księgowość w małej firmie, a inaczej w korporacji czy organizacji o bardzo złożonej strukturze organizacyjnej. Bycie specjalistą w każdej dziedzinie jest niemożliwe, stąd potrzeba wyszczególnienia specjalizacji w obszarze księgowości, gdzie w każdej z nich są wymagane inne umiejętności, konieczność znajomości innych przepisów prawa oraz standardów księgowych. Księgowość możemy podzielić zatem na następujące specjalizacje: rachunkowość, audyt wewnętrzny, controlling, rachunkowość i finanse oraz doradztwo finansowe i podatkowe.

 

2 komentarze

 1. Kinka98

  27 marca 2017 11:29

  Bardzo przydatne informacje. Na pewno wezmę je pod uwagę. U mnie jakoś co chwilę zmienia się księgowy i nie da się trafić na kogoś sensownego ;/

  Odpowiedz
 2. Balka

  27 marca 2017 11:41

  Każdy przedsiębiorca powinien o tym pamiętać. Księgowy to kluczowa sprawa. Taki doskonały to skarb.

  Odpowiedz

Odpowiedz