Słowem wstępu o spółce z o.o.

, , 2 komentarze

Startup Stock Photos

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najbardziej popularnym podmiotem gospodarczym oraz najczęściej wybieranym rodzajem spółki handlowej w Polsce. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest tak zwaną spółką kapitałową, działającą w oparciu o Kodeks Spółek Handlowych, co między innymi oznacza, że jest ona samodzielnym podmiotem, który posiada osobowość prawną, jest całkiem odrębnym tworem.

Dla przedsiębiorców, którzy planują działalność gospodarczą wiążącą się z dużym ryzykiem, wybór tego rodzaju spółki jest bardzo korzystny, ponieważ wspólnicy spółki nie odpowiadają za zobowiązania spółki własnym majątkiem, nie ma więc obaw, choć są oczywiście pewne wyjątki, że w przypadku na przykład zadłużenia wspólnik będzie za niego odpowiadał osobiście, własnym majątkiem. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może posiadać jednego lub więcej wspólników. Mogą nimi być osoby fizyczne oraz osoby prawne, czyli na przykład inne spółki, natomiast nie mogą one być zawiązywane przez inne spółki. Ograniczenie to ma odniesienie do momentu utworzenia spółki. Zasady funkcjonowania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością reguluje i określa Kodeks Spółek Handlowych.

Źródło:

kup-spolke.pl

 

2 komentarze

  1. MagdaKowak

    27 marca 2017 11:33

    Jak ma się dobrego wspólnika to można działać. Wiem, że taka spółka to dużo plusów. Nie wiem tylko jak jest z uzyskiwaniem dotacji na nią.

    Odpowiedz

Odpowiedz